Вікторію Лісничу переобрано головою Київської міської організації Єдиного Центру

Вікторію Лісничу переобрано головою Київської міської організації Єдиного Центру

На V-й Конференції Київської міської організації Єдиного Центру, яка відбулася 01 серпня 2012 року, головою Організації переобрано генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Вікторію Лісничу. Вікторія Миколаївна отримала одностайну підтримку делегатів Конференції.

Позиція партії друкуватиДрукувати

ЖКГ

Як бути з тепломережами міста?
2011-02-22 09:45:00

Як бути з тепломережами міста?

Останнім часом каскад аварій на тепломережах м. Києва нагадує повідомлення з місць бойових дій, жертвами яких стають тисячі киян.

Для прикладу:

15 лютого о 14.55 біля станції метро "Оболонь" стався прорив магістральної труби системи опалення діаметром 400 мм, внаслідок чого без тепла і гарячої води залишились 84 будинки. За даними МНС, дана магістральна труба забезпечувала безперебійне постачання гарячої води та опалення на 84 об'єкти району, з них - 49 - житлових будинків, 24 - адміністративних об'єкти, 4 - поліклініки, 4 - дитячих садочки, 3 - загальноосвітні школи.

 

17 лютого о 15.10 стався прорив магістральної труби системи опалення Д-300 мм по вулиці Чудновського, 2 у Дніпровському районі. Дана магістральна труба забезпечувала безперебійне постачання гарячої води та опалення на 53 об'єкти району. Зокрема, 41 - житлового будинку, 5 - адміністративних об'єктів, 3 - дитячих садочків, 4 - загальноосвітніх шкіл.

Ремонт теплотраси проходив з ускладненнями. Зокрема, о 23.30 під час випробування завареної труби під тиском стався повторний прорив магістрального трубопроводу на відстані близько 4,5 метрів від попереднього.

 

19 лютого о 3 годині ночі стався прорив труби системи опалення діаметром 250 мм по вулиці Івана Франка, 42, в Шевченківському районі. Без гарячої води і тепла залишились 486 будинків.Труба забезпечує безперебійне постачання гарячої води та опалення на 486 об’єктів району. Зокрема, 220 - житлових будинків, 250 – адміністративних об'єктів та відомчих установ, 10 лікувальних установ, з них 5 зі стаціонарними відділеннями, 3 - дитячих садочки, 3 – загальноосвітні школи.

 

В тому, що рве труби немає нічого несподіваного, - говорять в Комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Київської міської організації Єдиного Центру коментуючи повідомлення про прориви тепломереж. На сьогодні, понад половина тепломереж столиці давно "відпрацювали" свій 25-річний ресурс і ніхто не знає, коли і в якому місці дасть тріщину наступна труба.

 

За найскромнішими підрахунками, для модернізації теплових мереж столиці, які відслужили свій ресурс, необхідно понад 2 мільярди гривень. Але місто, як власник цього майна, не має таких грошей.

Столичні чиновники заклали до Програми соціально-економічного розвитку міста на поточний рік лише близько 17 мільйонів гривень на заміну теплових мереж. Це в 120 (!) разів менше, ніж необхідно. Вважайте, що при такому підході до вирішення проблеми, для повної заміни тепломереж знадобиться така ж кількість років. Отже, глухий кут.

 

«Київенерго» в оренді якого знаходяться тепломережі, напряму, не бачить для себе інтересу в модернізації теплових мереж і зацікавленості у вкладанні в це 2 мільярдів гривень не проявляє. Тому, дійсно, в ситуації що склалася, є резон в пропозиції міської влади розглянути питання передачі тепломереж в концесію. Водночас, вважаємо за доцільне прийняття Програми альтернативних способів забезпечення теплом, а саме: встановлення дахових або підвальних міні-котелень, в першу чергу, які мають бути встановлені в дитячих садках, школах, лікарнях. А, в перспективі, автономне теплопостачання має прийти на зміну централізованому в межах всього міста. Це, на нашу думку, – магістральний шлях реформування теплопостачальної галузі міста, який дасть можливість киянам уникнути колапсу в системі теплопостачання, - вважають у Комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу столичного Єдиного Центру.

 

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"