Вікторію Лісничу переобрано головою Київської міської організації Єдиного Центру

Вікторію Лісничу переобрано головою Київської міської організації Єдиного Центру

На V-й Конференції Київської міської організації Єдиного Центру, яка відбулася 01 серпня 2012 року, головою Організації переобрано генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Вікторію Лісничу. Вікторія Миколаївна отримала одностайну підтримку делегатів Конференції.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Уряд підготував новорічний подарунок – платну шкільну освіту
2009-12-22 12:22:00

Уряд підготував новорічний подарунок – платну шкільну освіту

Із 1 січня 2010 року усі бюджетні установи, в тому числі освітні заклади, зобов’язані у примусовому порядку відкрити два види розрахункових рахунків: загальний (для обліку операцій з виконання загального фонду кошторису) і спеціальний (для зарахування коштів за надані установою платні послуги, а також благодійних внесків, грантів і дарунків).

Саме з цих рахунків повинне здійснюватися фінансування їхніх видатків. Про це заявила голова Київської міської організації Єдиного Центру Вікторія Ліснича.

 

За словами політика, відповідні ініціативи передбачає розпорядження Кабінету Міністрів №1007-р від 19.08.2009, яким внесено суттєві зміни до порядку фінансування базової освіти в Україні.

 

В.Ліснича переконана, що в умовах обмежених фінансових можливостей, влада фактично намагається перекласти частину видатків на утримання закладів освіти на батьків. Адже не випадково, - зазначає В.Ліснича, - урядовим розпорядженям дозволяється проводити оплату праці вчителів із коштів спеціального рахунку.

 

«Наміри Кабміну – фактична спроба перевести загальноосвітні заклади на фінансування за рахунок батьківських коштів. Такі нововведення порушують Конституцію України, яка гарантує громадянам безкоштовну загальну освіту», - зазначає лідер столичного осередку Єдиного Центру.

 

Крім цього, впровадження цих ініціатив спричинить появу суттєвих ризиків, зокрема призведе до збільшення видатків шкіл на адмінперсонал. Цілком прогнозовано, що постане необхідність введення до штатних розписів шкіл посади бухгалтера або бухгалтера-касира. Окрім цього, з’являться додаткові (не заплановані у бюджеті) видатки на проведення тендерів на закупівлю товарів.

 

З 1 січня 2010 року право першого підпису на платіжних документах одержує керівник школи, а з нею – і кримінальну відповідальність за можливі порушення у операціях з фінансами. При цьому більшість директорів шкіл не мають спеціальних знань та досвіду з питань права і фінансового управління.

 

«Тому, зважаючи на цю обставину, необхідно відмовитися від форсування впровадження окремих рахунків до завершення фахової перепідготовки керівників шкіл на базі інститутів підвищення кваліфікації», - наголошує Ліснича.

 

У зв’язку з цим, Єдиний Центр виступає категорично проти ідеї фінансування шкіл за рахунок батьківських коштів і звертається до Уряду з вимогою скасувати або переглянути розпорядження з огляду на вказані недоліки.

 

Тижневик «Освіта», №52, 16-23 грудня 2009 року

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"